Recenze

„Milé, krátké pohádky. Ideální na cesty i před usnutím. Nejvíce jsem je ocenila, když jsem nechtěla rozečítat dlouhý příběh či příběh na pokračování. Jako třeba právě na těch cestách či v čekárně u doktora nebo před usnutím, když jsou děti hodně unavené. Nejvíce se mi na pohádkách líbí, že jsou poučné a vychovávající. Určitě bych je doporučila do školky a školy.“

Petra M., matka dvou dcer – 5 a 9 let

„Pohádky z tátovy hlavy jsou jedinečné samotným názvem. Přece jen je v povědomí lidí více zafixováno, že pohádky čtou dětem maminky. Ale dnešní doba přináší mnoho nového a stereotypy odbourává. Pohádky z tátovy hlavy jsou napsány srozumitelně, poutavě a přiměřeně věku dětí od 3 let. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jednotlivé pohádky děti velmi zaujaly a bavily. Témata, která pohádky rozvíjí, jsou pro děti aktuální, protože pojednávají o tom, co děti běžně v životě prožívají. Děti o pohádkách rády diskutovaly a často se k některým opakovaně vracely. Milým a dětským způsobem jsou zde vysvětleny některé základní životní hodnoty, často s nenásilným přihlédnutím k Bohu. S dalšími kolegyněmi z mateřské školy jsme se rovněž shodly na tom, že Pohádky z tátovy hlavy jsou napsány živě, čtivě a originálně, což z textu vycítí samy děti. Zpětnou reakci na pohádky totiž dokáží nejlépe podat právě ony. A to svým zájmem, zaujetím a zklamáním z toho, když jsme dočetli poslední pohádku…“

Tereza Z., učitelka v mateřské škole

"... Jednotlivé pohádky jsou krátké, úderné a zajímavé. Čtenář ocení zejména různorodost, kterou do nich autor vložil. A snažil se je přerozdělit tak, aby si v knize vybrali, jak kluci, tak i holčičky. Příběhů je celkové 37, ale nemohu říct, že by některé výslovně zaujaly jen chlapce nebo dívky. Myslím, že potěší oba, jen jednoho více a druhého méně a zas naopak. Některé jsou naopak psané tak, že se v nich najde každý malý čtenář. ..."

Celá recenze je k dispozici na stránkách projektu Podporujeme české autory

Chensie, rezencentka projektu Podporujeme české autory

"...Pohádky jsou krátké, takže děti nebudou mít šanci se nudit. Moje děti například utíkají, když je pohádka delší jak tři stránky.Takže pro ty nejmenší je to ideální. To samé pro starší, který se učí nebo už umí trošku číst. Pro ty tam jsou větší písmenka, a je to psané lehčí formou. ..."

Celá recenze je k dispozici na stránkách Knižního blogu neblogu

Eva Š., rezencentka a maminka na rodičovské dovolené

Moc se mi líbí, že jsou pohádky nejen krátké, ale hlavně poučné, informativní a mají vždy poučný závěr s hezkým vysvětlením a vedou ke slušnosti.

Lenka B., matka tříletého syna

Dcera i já nadšená. Doporučuji.

Čtenářka z www.databazeknih.cz

Krásné krátké pohádky. A je jich tolik, že si vybere každé dítě. 🙂

Čtenářka z www.databazeknih.cz