Představuji pohádky 2 – Smutné běžky

smutne_bezkyProč jsme vlastně na světě? Otázka, kterou si čas od času leckdo položí. Pokud je to v pohádce, tak třeba malé běžky.

Pohádka Smutné běžky vznikla na konci roku 2014. Krátce po Vánocích napadl sníh, a tak jsem vyrazil do obchodu koupit běžkové boty, abych mohl spálit nějaké kalorie z vánočního cukroví na trase kolem řeky Bečvy. A když jsem na tom úseku jezdil pořád tam a zpět, napadlo mne, že zima je v mých pohádkách krapet opomíjena, tak jsem to hned napravil. A protože jsem zrovna jezdil na běžkách, hlavní roli v nové pohádce hrály, jak jinak, běžky.

Ukázka z pohádky:

„Proč jsme vůbec tady?“ ptaly se malé běžky Romanky. „No, protože nás sem do kůlny před časem strčil náš pán,“ odpověděly běžky Tomášky. „A od té doby tady trčíme. Proto.“ „Ale my to myslíme jinak,“ nedaly se odbýt Romanky. „Jako k čemu se hodíme?“ „K čemu se hodíme? Vy máte ale otázky,“ rozčilovaly se Tomášky. „Hodíme se na spoustu věcí. Jsme moc užitečné běžky. Loni jsme sloužily jako polička pod květináče, předloni jsme byly i s našimi tyčkami opora u rajčat a onehdy jsme podpíraly staré krabice, aby nespadly. My se hodíme na spoustu věcí. Co po nás chtějí, to uděláme.“

Vtom se ozvaly běžky Martinky: „Víš, Tomášky mají pravdu. Můžeme dělat všechny tyto věci. A můžeme tím přinést nějaký užitek. Ale my jsme k tomu, abychom jezdily po sněhu a vozily někoho na sobě. Proto tu jsme. Na běžkování.“ „Pché, po sněhu, po sněhu, sníh jsme v životě neviděly,“ odvětily Tomášky.

Ukázka pohádky z audioknihy

Pokud Vás příběh běžek zaujal, tak si ho spolu s dalšími třiceti šesti krátkými a poučnými pohádkami kupte v mém elektronickém obchůdku. Můžete si vybrat, zda chcete knihu Pohádky z tátovy hlavy, z které tato pohádka pochází, jako e-knihu, audioknihu nebo pořádnou knihu. Mimochodem, e-knihu nebo audioknihu můžete mít už dnes.